U današnje vrijeme, kada su pametni telefoni postali ključni alati za komunikaciju, suočavanje s problemima poput “Pixel ne prima pozive” može biti frustrirajuće iskustvo. Mnogi korisnici Google Pixel uređaja javljaju se s pitanjem zašto ne mogu primati pozive, a uzroci ovog problema mogu varirati. U nastavku ćemo istražiti nekoliko mogućih uzroka i rješenja koja vam mogu pomoći da ponovno uspostavite normalnu funkcionalnost vašeg uređaja.
Prvo, važno je provjeriti imate li dobru mrežnu povezanost. Bez jake veze s mobilnom mrežom, vaš uređaj neće moći primati pozive. Provjerite signal na vašem Pixel uređaju; ako je signal slab ili ga nema, pokušajte se premjestiti na područje gdje je signal jači. Ako ste u zgradi, možda biste trebali izaći van ili se preseliti blizu prozora.
Osim toga, provjerite je li vaš uređaj u načinu rada „Ne ometaj“. Ova postavka može onemogućiti primanje poziva, pa se pobrinite da je isključena. Da biste to učinili, povucite prema dolje iz gornjeg dijela zaslona i provjerite je li ikona „Ne ometaj“ aktivna. Ako jest, jednostavno je isključite.
Također, vrijedi provjeriti postavke blokiranja poziva. Možda ste slučajno blokirali određene brojeve, ili su možda neki pozivi automatski blokirani zbog postavki vaše aplikacije za telefon. Otvorite aplikaciju za telefon, idite na postavke i provjerite popis blokiranih brojeva. Ako primijetite da je neki važan broj na popisu, uklonite ga iz blokade.
Drugi mogući uzrok problema može biti softverski. Ako je vaš uređaj zastario, ažuriranje sustava može riješiti mnoge probleme, uključujući one koji se odnose na primanje poziva. Provjerite imate li dostupna ažuriranja. To možete učiniti odlaskom u postavke, zatim u odjeljak „Sustav“ i odabirom „Ažuriranje sustava“. Ako je ažuriranje dostupno, preuzmite i instalirajte ga.
Ponekad, resetiranje mrežnih postavki može pomoći u rješavanju problema s pozivima. Kada resetirate mrežne postavke, vraćate sve mrežne konfiguracije na tvorničke postavke, što može ispraviti eventualne greške. Da biste to učinili, idite u postavke, odaberite „Sustav“, zatim „Resetiranje“ i odaberite „Resetiranje mrežnih postavki“. Imajte na umu da će ovo izbrisati sve spremljene Wi-Fi mreže i Bluetooth veze, pa ćete ih možda morati ponovo povezati.
Nadalje, provjerite imate li instalirane aplikacije koje mogu ometati primanje poziva. Neke aplikacije, poput aplikacija za upravljanje pozivima ili aplikacija trećih strana koje upravljaju obavijestima, mogu blokirati dolazne pozive. Ako ste nedavno instalirali nove aplikacije, pokušajte ih onemogućiti ili deinstalirati kako biste provjerili hoće li to riješiti problem.
U nekim slučajevima, problem može biti i s vašom SIM karticom. Ako je SIM kartica oštećena ili nije ispravno umetnuta, to može uzrokovati poteškoće s primanjem poziva. Pokušajte izvaditi SIM karticu, očistiti je i ponovno umetnuti. Ako problem i dalje postoji, razmislite o zamjeni SIM kartice kod svog mobilnog operatera.
Na kraju, ako ništa od navedenog ne pomogne, možda je potrebno resetirati uređaj na tvorničke postavke. Ovo je krajnje rješenje i briše sve podatke s vašeg uređaja, stoga se pobrinite da napravite sigurnosnu kopiju svih važnih informacija prije nego što to učinite. Da biste resetirali uređaj na tvorničke postavke, idite u postavke, odaberite „Sustav“, zatim „Resetiranje“ i odaberite „Brisanje svih podataka (tvornički reset)“.
U zaključku, postoje mnogi razlozi zbog kojih vaš Google Pixel uređaj ne prima pozive, ali većina njih može se lako riješiti. Uvijek provjerite mrežnu povezanost, postavke uređaja i instalirane aplikacije kako biste identificirali i riješili problem. Ako ni nakon svih pokušaja ne možete riješiti problem, obratite se tehničkoj podršci ili posjetite ovlašteni servis.